Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478767

Pamoka-diskusija „Sulčių nauda žmogaus organizmui“

2015 m. gruodžio 4 d. pagal projektą ,,Būti sveikam - paprasta“ ir Sveikatos stiprinimo veiklos programą 2014-2018 m. mokykloje vyko pamoka-diskusija „Sulčių nauda žmogaus organizmui“, kurios metu buvo pristatyta moderni lėtaeigė šalto spaudimo sulčiaspaudė HUROM.

Žmogus yra gamtos dalis ir gamtoje yra visko, ko reikia žmonių sveikatai. Žmogaus imuninė sistema paprastai sutrinka dėl nervinio ir fizinio išsekimo. Užpuola ligos. Jei imuninė sistema gerai veikia, išvengsite daugelio ligų. Netgi tokių, kaip insultas ar infarktas. Todėl savo imunitetą būtina nuolat atkurti ir stiprinti. Organizmas kasdien turi gauti ne mažiau 40 veikliųjų medžiagų, 60 mineralų, 16 vitaminų, 13 būtinų amino rūgščių. Tačiau jų tiek yra tik pilnaverčiame maiste, kurį, deja, mes ne kasdien valgome. Kompensuoti šį trūkumą gali šviežios, natūralios, kokybiškai išspaustos sultys.

Sultys yra kaip tik tai, ko mūsų organizmui dažniausiai trūksta ir reikia. Įvairūs vaisiai (obuoliai, vynuogės, kriaušės, granatai, apelsinai, braškės…), daržovės (morkos, burokėliai, petražolės, kviečių želmenys, pomidorai, moliūgai…) ir net augalai (dilgėlės, garšvos, kiaulpienės, rūgštynės…) turi labai daug vertingų medžiagų, kurie detoksikuoja organizmą. Imunitetui svarbiausi tie vitaminai ir mineralai, kurie veikia kaip antioksidantai. Tai augalinės kilmės pigmentai flavanoidai, polifenoliai, karotinoidai, iš kurių organizme gaminamas vitaminas A, antioksidantas Q10, selenas, cinkas, vitaminai E, C, D. Moderni lėtaeigė šalto spaudimo sulčiaspaudė HUROM spaudžia itin kokybiškas sultis ne tik iš įvairių vaisių ar daržovių, bet ir iš augalų. Kadangi spaudžiami produktai nekontaktuoja su metalu, todėl išvengiame oksidacijos. Sultys išspaudžiamos vientisos, puikaus, natūralaus skonio, kokį jiems suteikė pati gamta. Galima sakyti, kad su lėtaeige sulčiaspaude Hurom teisingai išspaustos sultys – tai koncentruota gamta ir energija, kuri užtikrina mums gyvenimo kokybę ir džiaugsmą. Itin sulčių energija reikalinga vaikams ir jau pagyvenusiems žmonėms, sportuojantiems, intensyviai, daug dirbantiems ir darbe patiriantiems stresą.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa