Lankomumas

Straipsnių peržiūros
481791

Edukacinė išvyka

Balandžio 27-osios rytą A25, V19, V21, A28 grupių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Vozgirdiene ir socialine pedagoge Jūrate Perekopskiene išvyko į edukacinę kelionę „Salomėjos Nėries memorialinis muziejus.  Petrašiūnų kapinės“. Kelionės tikslas – ugdytis požiūrį į Lietuvos kultūrą, žmogaus egzistencijos ir tautos istorijos klausimus.

S.Nėries memorialinio muziejaus eksponatai, nuotraukos, asmeniniai poetės daiktai ir namelio aplinka, iki skausmo priartino iš mokyklinių vadovėlių pažįstamą Salomėją Nėrį – garsiausią lyrikę ir ryškiausią romantinės pasaulėjautos kūrėją.
Petrašiūnų kapinėse mokinius sudomino antkapiniai paminklai, sukurti žinomų skulptorių: Petro Aleksandravičiaus, Juozo Zikaro ir kt. Mokiniai aplankė nusipelniusių Lietuvai žmonių kapus: Juozo Jablonskio, Kazimiero Jauniaus, Juozo Urbšio, Antano Žmuidzinavičiaus, kun. Ričardo Mikutavičiaus ir kt.
Salomėjos Nėries amžino poilsio vietą pagerbė uždegdami atminimo žvakeles. Mokytoja V.Vozgirdienė priminė S.Nėries laidojimo ir palaikų perkėlimo į Petrašiūnų kapines istoriją.

Inf.parengė mokytoja Virginija Vozgirdienė