Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478772

Mokinių išvyka į Kazlų Rudos karinį poligoną

Gegužės 12 d. mūsų mokyklos mokiniai išsiruošė į Kazlų Rudos karinį poligoną, kur vyko atvirų durų diena. Mokiniai čia stebėjo karinės operacijos parodomąją programą. Turėjo galimybę iš arti apžiūrėti karinės technikos, ginkluotės, ryšio priemonių parodą. Buvo suteikta galimybė pabandyti pakilnoti, išrinkti ir sudėti ginklus, bet ir klausinėti apie kario kasdieninį darbą ir gyvenimą kareivinėse.

Jie sužinojo, kad 2014 m. gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės vado įsakymu, Kazlų Rūdos poligonui suteiktas Brigados generolo Kazio Veverskio vardas, kad šiame poligone įrengtos ginklų įšaudymo, pataikymų sklaidos, prieštankinių ginklų šaudyklos, granatų mėtymo laukas. Taip pat, kad poligone įrengtos vienintelės Lietuvoje 60 mm ir 120 mm minosvaidžių treniruoklių ir automatinių granatsvaidžių šaudyklos. Poligone vienu metu pratybas gali organizuoti vienas Lietuvos kariuomenės batalionas. Šaudymo pratybas vienu metu gali atlikti kuopos dydžio dalinys.

 

Mokiniai savo įspūdžais apie matytą reginį bei ginkluotės arsenalą dalinosi su profesijos mokytoju Egidijumi Saltonu. Savo ruožtu mokytojas pasidalino prisiminimais apie savo laiku atlikta karinę prievolę.

Mokinių nuotaika buvo puiki, nes Kazlų Rudos kariniame poligone skambėjo muzika, o jau spėję išalkti mokiniai buvo vaišinami kareiviška koše ir saldžia arbata.

 

 Informaciją parengė soc.pedagogė Jūratė Perekopskienė