Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478438

Iniciatyvos atverk duris vasarai stovykla „Vilkis“

Kaip sako vaikai „...kas gera tai greitai baigiasi“  Netruko prabėgti ir mūsų stovyklos laikas. Kiekvieną dieną lėkėme, bėgome, važiavome, mokėmės ir... jau laikas skirtis, net liūdna...

 

O buvo taip... stovyklos metu dalyvavome viktorinose - bibliotekoje ir praktinio mokymo dirbtuvėse, lankėme „Raganą“, kuri pasipuošusi ir basa vaišino mus raganiška arbata, aprodė buveinę, papasakojo įdomių raganiškų išmislų,  pabūrė ir net naujus vardus mums sugalvojo.

 

Edukacinių užsiėmimų metu kiekvienas gaminosi papuošalą: auskarus, apyrankę ar pakabutį. Mokymo dirbtuvėse susipažino su kalvystės technika, mašinų remonto ypatybėmis. Parsinešėme ir smulkių kalviškų darbelių.

Žinoma ir sportavome: kas rytą darėme mankštą varžėmės žaisdami „Kvadratą“, „Žveją ir tinklą“, „Valgoma-nevalgoma“ ir pan.

Vykome į Panemunės pilį. Pakeliui užsukome į Motiškius į alpakų fermą. Neišdildomą įspūdį vaikams paliko įdomus pasakojimas apie šiuos mielus padarėlius, o ką jau kalbėti apie tai kad kiekvienas juos galėjo iš savo rankų pašerti, paglostyti pavedžioti...

Ir dar...apsirengę kaip tikri kepėjai kepėme pyragą ir sausainius mokyklos valgykloje.

Vos spėję iškepti, skubėjome į A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų. Ten, nuostabiai gebanti pasakoti muziejininkė Vida Sniečkuvienė, tiesiog užbūrė vaikus pasakojimais apie senovę, sunkų žmonių gyvenimą ir knygos, paskendusios katu su Titaniku, istorija.

Stovyklą baigėme iškilmingai įteikdami nominacijas ir prizus stovyklos dalyviams, vaišinomės pyragu, sausainiais ir žinoma įspūdžiais.

Viskas patiko ir viktorinos ir išvykos... ypač alpakos..., prasmingai praleistas laikas, ….tik mankštą tingėjome daryti - taip kalbėjo vaikai per stovyklos uždarymą.

Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės ir amatų pamokos, žaidimai, kvadrato varžybos, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų. Nuoširdžiai dėkojame direktorei Dalytei Rudzevičienei už galimybe vaikams aktyviai ir prasmingai pramogauti.

Stovyklos nuotaiką ir veiklą iliustruoja mūsų nuotraukos >>.

Jūratė Perekopskienė