Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478446

Ekskursija į Vilnių 2017-06-01

Birželio 1 -ąją Tarptautinę vaikų ginimo dieną mūsų mokyklos 11-12 kl. mokiniai vyko į Vilnių. Šios edukacinės kelionės tikslas – aplankyti Valstybės pažinimo centrą ir Lietuvos Banko Pinigų muziejų.

Pirmiausia aplankėme Valstybės pažinimo centrą, įsikūrusi Vilniaus senamiestyje  LR Prezidento rūmų ansamblyje. Valstybės pažinimo centro gidė supažindino mokinius ir mokytojus su centro įsteigimo istorija, prezidentės iniciatyvomis bei nuolatine ekspozicija. Ekspozicija mokiniams atskleidė esminius valstybės elementus: teritoriją, gyventojus, valstybės institucijas ir jų funkcijas. Mokiniai patys ieškojo atsakymų į klausimus  apie  pilietybės instituto kaitą ir šiandieninę sampratą, piliečių teises ir pareigas, aktyvų įsitraukimą į valstybės gyvenimą. Interaktyvi edukacinė programa nustebino savo neįprastu ekspozicijų pateikimu, įvairove, sudomino ir įkvėpė mokinius domėtis savo valstybės istorija, prezidentais, šių laikų pilietiškais žmonėmis, jų darbais.

 

Vėliau keliavome į Lietuvos Banko Pinigų muziejų. Čia mus nustebino moderni Pinigų muziejaus ekspozicija ir mokinių dėmesį visos ekskursijos metu įdomiais pasakojimais išlaikęs gidas. Muziejuje, derinant tradicines eksponavimo formas ir šiuolaikines interaktyvias priemones, sudarytos galimybės ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese, kiekvienas galėjome „nusikalti“ sau monetą-knygos skirtuką, sudaryta galimybė naudotis įvairiais papildomais žinių įgijimo šaltiniais ir priemonėmis: kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis. Na, o gido gebėjimas nuotaikingai pasakoti apie rimtus dalykus – pinigus, mūsų apsilankymą muziejuje labai pagyvino, pralinksmino ir įkvėpė domėtis, mokytis bei atrasti save.

Jūratė Perekopskienė, Elena Marmienė