Prisijungimas

Lankomumas

Straipsnių peržiūros
577844

„Aktyvus mokymas ir jo naudojimas kompiuterių moksle“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0597

 Vizitas Instituto TechnicoCommercialeStatale „Fabio Besta"

Mūsų mokyklos informacinių technologijų (IT) mokytoja Aurelija Chamrovski, dalyvaujanti Kauno statybininkų rengimo centro (KSRC) parengtame Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią administruoja Švietimo mainų paramos fondas, Leonardo da Vinci mobilumo projekte „Aktyvus mokymas ir jo naudojimas kompiuterių moksle" Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-059 kartu su KSRC IT mokytojomis Kristina Juciene, Aida Gružinskiene 2012 m. balandžio 15-21 dienomis vyko į vizitą Italijoje. Jos lankėsi Sicilijos (autonominio Italijos regiono) Ragusos miesto mokykloje - Instituto TechnicoCommercialeStatale „Fabio Besta".
Projekto dalyvės susipažino su šia mokymo įstaiga, jos aplinka, pamokų planavimo ir jų organizavimo ypatumais.
Dalyko teoriją dėsto vienas mokytojas teorijos kabinete. Praktiniai mokymai yra vykdomi „laboratorijose", jos metu su viena grupe dirba du mokytojai. IT mokytojas Piero Dimartino pristatė šioje mokykloje taikomus aktyvius mokymo metodus kompiuterių mokslų dalykuose. Buvo pademonstruoti algoritmų sekimo, projekto metodų naudojimo ypatumai programavimo pamokose, multimedijos, virtualios aplinkos panaudojimo galimybės. IT mokytojos iš Lietuvos kartu su kolegomis iš Sicilijos, naudodami aktyvius mokymo metodus, vedė pamokas anksčiau minėtos mokyklos mokiniams, aptarė jų rezultatus.
Projekto dalyvėms buvo įteikti Instituto TechnicoCommercialeStatale „Fabio Besta" sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai.
Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Ragusos miestu, jo apylinkėmis. Sužavėjo siaurutės senamiesčio, vadinamo Ibla, gatvelės, mažučiai namai, gražios bažnyčios, XVII a. pilis Donnafugata, kurioje įkurtas muziejus su autentiškais to meto baldais, paveikslais, nuo jos bokštelio atsiveriantis ypatingai gražus vaizdas į Viduržemio jūrą...

Projektas yra finansuotas remiant Europos Komisijai. Medžiaga atspindi tik dotacijos Gavėjo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei galimą informacijos panaudojimą.


 Vizitas Savo Vocational College Suomijoje

Š.m. spalio 23-29 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos profesijos mokytoja Vilma Jotkienė bei Kauno statybininkų rengimo centro profesijos mokytojai Evaldas Kemzūra ir Ričardas Liekis pagal Leonardo da Vinci VETPRO mobilumo projektą „Aktyvus mokymas ir jo naudojimas kompiuterių moksle“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0597 lankėsi Savo Vocational College, esančioje Kuopio mieste, Suomijoje. Projekto dalyviai Savo Vocational College, bei Varkaus regioniniame mokymo skyriuje susipažino su modernia, lanksčia Suomijos profesinio mokymo sistema, gamybine praktika pagrįstu mokymu, pamokų planavimo ir organizavimo ypatumais, Suomijos profesijos mokytojų taikomais aktyviais mokymo metodais bei jų efektyvumu kompiuterių mokslo dalykuose.
Vilkijos žemės ūkio mokyklos bei Kauno statybininkų rengimo centro profesijos mokytojai stebėjo bei patys vedė atviras pamokas, diskutavo analizuodami ir lygindami pamokų planavimo bei organizavimo ypatumus, aktyvius mokymo metodus taikomus Suomijoje bei Lietuvoje.

Projekto dalyviai turėjo galimybę ir turiningai praleisti laisvalaikį, susipažinti su Kuopio, Varkaus, Helsinkio architektūra, lankytinomis vietomis, geriau pažinti Suomijos kultūrą ir papročius.
Mokytojai aplankė Kuopio miesto įžymybę – Pujo (Puijo) bokštą, Varkaus mechaninės muzikos muziejų, apžiūrėjo Savonlinnoje esančią 15a. Olavinlinnos pilį, Helsinkio senamiestį...